Proč pejska s PP ?

5. december 2010 at 14:40 | Stacey |  woof woof woof! Dogs
dd
Na úvod ...

Mnozí z vás si řeknou : Nebudu chodit na výstavy , tak na co mi je pes s Průkazem Původu ?
Ale PP není jen listina , která vám umožní vašeho čtyřnohého mazlíčka provádět v kruhu . Je to jakási záruka . Zaručuje vyrovnanější povahu , zdraví ( bez těžkých dědičných vad , psychologických poruch ... ) a typičtější exteriér .
hu
Proč je pes s PP dražší a naopak ?

Majitelé psa a feny s PP se snaží odchovat exteriérově co nejlepší štěňátka a to je stojí značné úsilí a finance . Psi musí podstupovat bonitaci ( uchovnění ) , výstavy , zdravotní prohlídky a hlavně tetování a čipování .
Majiteli psů bez PP je mnohdy jedno , jestli rodiče mají nějaké dědičné vady ( mnohdy si to chovatel nenechá zjistit ) . Navíc, pro ' bezpapírové ' pejsky neexistuje bonitace , tudíž nemusí být schopni kvalitního chovu po jakékoliv stránce .
V takovýchto případech je možné , že fenka nedovršila ani dvou let a již se na ní chová . To může mít špatný důsledek jak pro fenku , tak pro štěňátka .
Samozřejmě existují i chovatelé , kteří svým bezpapírovým pejskům poskytují maximální péči .

pup
Kdo kontroluje chov psů s průkazem ?

Zejména chovatelský klub . Celý vrh důkladně prohlédne, jestli se u štěňátka nenachází nějaká vada a jestli jsou po všech stránkách zdravá . Klub dohlíží i na chovatele a jeho chovnou stanici . Na chovatelskou stanici pejsků bez PP bohužel nedohlíží nikdo .
dog
Co z toho vyplývá ?

Mnohé z vás odradí cena štěňátek z řádně registrované CHS . Chápu. Pak ale zvažte , jestli onoho pejska vůbec chcete , jestli vám záleží na jeho zdraví a povaze . Pes je jediný tvor , který vás bude milovat více , než sebe . Nikdy se k vám neotočí zády a vždy si k vám přijde pro milé pohlazení . Zvažte , jestli mu budete ochotni dávat veškerou lásku , kterou máte a péči jakou si zaslouží .


Tento článek je z mé hlavy, proto ...
Kopírovat pouze se zdrojem !!
 

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement