Letní

27. january 2011 at 18:53 | Dramia |  Harry Potter oneshots
POSTAVY: Lenka/Ginny
(neberte to jako femslash)

Začínaly prázdniny. Nasedly jsme na vlak, bez jízdenky, vstříc letnímu dobrodružství. Chtěla jsem být tak nezávislá, jako ty. Vytěsnila jsem z hlavy všechny ty fádní myšlenky.

Okolní vzduch byl provoněn blížící se bouřkou, všichni běželi vstříc svým bezpečným domovům, jen my dvě, bosé, jsme bláhově tančily ve víru mocných hromů. Tvé dlouhé lokny měly barvu měsíční záře a tvé zasněné oči barvy nebe. Bouřkového nebe.


Opilé sladkou vůní letních květů jsme se, ruku v ruce, vydaly hledat kouzlo dešťových kapek. Na cestě z nebe se každá vydaly svou vlastní cestou, ale až dopadnou na zem, opět se spojí ve svůj podivný celek. Lidé jejich nepochopenou krásu neviděli. Přízemní, tak jsi je nazývala.

Ukryly jsme se pod strom, abychom mohly pozorovat tu divokou dešťovou krásu. Tvé vlasy byly ztěžklé pod jejím náporem. Dotkla jsem se jich, abych je mohla rozplést. Usmála ses.
Kolem nás byly v zemi díry a ty jsi říkala, že v nich bydlí skřítci. Nevěřila jsem ti.

Lidé nám nevěnovali nic víc, než nechápavé a zostuzené pohledy. Zapomněli si všímat krásy. Zapomněli žít…

S tebou se zdál život tak snadný a veselejší. Škoda jen, že naše bezstarostné prázdninové dobrodružství skončilo… Doufám, že se ještě někdy setkáme, Lenko Láskorádová.
 

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement