February 2011

Budoucnost

17. february 2011 at 11:38 | Dramia |  The it girl
Seděla jsem na okenním parapetu s hrnkem kouřící čokolády v ruce. Za oknem právě soupeřili hromy a blesky v bitvě o nebe. Dešťové kapky obdařovali vyprahlou zem chladivou vláhou.
Dokonalé počasí k mé ponuré náladě.

Kdyby bylo všechno tak jednoduché jako déšť. Ten ví kam směřuje, je si dobře vědom svého cíle. Ale co já? Bylo jednoduché představit si sebe na gymnáziu, s výbornými známkami a spoustou možností. Ale realita je poněkud jiná...

Když jsem byla malá, věděla jsem naprosto přesně, co bych chtěla dělat až vyrostu. Byla to Veterinární škola, na kterou bych šla. Rodiče se tenkrát usmívali se slovy: "Určitě bys byla skvělá!" Ale nemysleli to vážně. Hřál je jenom můj dětský úsměv a bláhová představa práce se zvířátky.

Hrozně mi vadilo, že zločin by měl být nepotrestán. A tak se tu objevila nová vysněná profese - právnička. Je přeci jasné, že ta pomáhá lidem opravdu hodně a ještě k tomu má dost peněz na to, aby si koupila velký domek se zahrádkou, kde nesmí chybět velký pes. Ale... jak poznám, že ten, koho obhajuji je opravdu vinen? Přeci můře lhát! Co kdybych do vězení poslala nevinného člověka a vrah si bude klidně běhat na svobodě! Práva jsem okamžitě zavrhla.

Každý ví, že gymnázium je nejlepší. A každý taky ví, jak obtížné je se tam dostat. Matematika se v průběhu let stala mojí všudypřítomnou černočernou noční můrou, a je ochotna mě pronásledovat všude. A stejně tak 'milá paní profesorka'. Myslím, že svět bez matiky by byl snad pro každého nejideálnější... Zlomky, mocniny, racionální čísla, Pythagorova věta, procenta... Brrr!

Když se lev zamiluje do opičky...

15. february 2011 at 15:09 | Dramia |  woof woof woof! Dogs

Stará čínská legenda praví, že psí plemeno Pekingský palácový psík vzniklo z hluboké lásky lva a
opičky. A jeho vzhled tomu opravdu odpovídá.
Pekiňáček je bezesporu obrovský pes v malém těle. Má rád svůj klid, ale umí se i správně bavit. Rozhodně to není pejsek pro lidi, kteří po něm chtějí nějaké výkony v poslušnosti, či na agility dráze.
Bohužel, jeho krátký čumáček zapřičiňuje vážné problémy s dýcháním.

S Pekiňáčky jsem vyrůstala. Byl to první pes, kterého jsem kdy spatřila a proto je budu hájit a prosazovat celý život. Je to nesmírně oddaný pejsek s vlastní osobností.

(zajímavé video v angličtině)


Příslib

11. february 2011 at 20:01 | Dramia |  Whisper
,,Až mi jednou zmizíš z očí, vydám se tě hledat napříč vesmírem. Hvězdy nezhasnou."
... Vždyť všechny září pro tebe ...

Ta noc

4. february 2011 at 13:24 | Dramia |  Theme of the week
Je to ta noc, stávající se bránou do jiných světů,
ta noc, která vkrádá se ti do snů.
Ta noc, co připraví tě o iluze,
co přinese tvůj stín na hřbet duze.
Ta noc, co sdělí ti svá tajemství,
ta noc, co na lžích z lásky tkví.
Ta noc, kdy vlci pějí na měsíc,
noc, kdy sovy svá moudra houkají.
Noc, co stává se začarovaným kruhem,
kdy octneš se za magickým pruhem.